אוג 08

בורגס – בולגריה

נכתב על ידי בקטגוריה בולגריה

אז בצורה די ספונטנית, לחתונה שלא היתה ספונטנית, קפצנו, חברי היקרים מאוד ואני, לבורגס לסוף שבוע ארוך. אז ברור שלא ממש מדובר בטיול, ולא ממש מדובר בביקור מעמיק ומלא היסטוריה, תרבות ונופים מגניבים בבוגלריה, אלא בעיקר הנאה צרופה של חבר'ה מימי רווקות אחרונים, אך עם זאת, גם על בורגס אפשר לכתוב כמה מילים.

בורגס היא עיר נמל בדרום מזרח בולגריה, לחופי הים השחור, בירת מחוז בורגס ומרוחקת 389 קילומטרים מהבירה סופיה.
בורגס היא העיר הרביעית בגודלה בבולגריה, אחרי סופיה, פלובדיב ווארנה. מיקומה הגאוגרפי הופך את נמל העיר לנמל החשוב ביותר של בולגריה על חוף הים השחור. נופיה ורצועת החוף הארוכה הצמודה אליה הפכו אותה ליעד אטרקטיבי לתיירים. ובעיני, בעיקר – כי היא ממש ממש זולה, ותפסה בצורה יפה מאוד את מקומה של טורקיה.

אז החלטנו לנסוע.
למדתי שאמנם טסים לבורגס, אולם למעשה אולם נוסעים מיידית לאזור שנקרא סאני ביץ'.
סאני ביץ' הוא אתר נופש גדול על חוף הים השחור בבולגריה. האתר ממוקם כ-35 קילומטרים צפונית לבורגס, בשטח המוניציפלי נסבר שבמחוז בורגס.
סאני ביץ' הוא אתר הנופש הגדול והמפורסם בבולגריה. האתר כולל מעל ל-500 בתי מלון, שבהם יש מעל ל-110,000 מיטות. כמו כן, יש באזור האתר 130 מסעדות ומספר רב של בתי קפה, מועדוני לילה, בארים ופאבים.
בתנופת פיתוח שמתרחשת במקום מתחילת המאה ה-21 הורחב שטח האתר, רוב בסיסי בתי המלון חודשו ומספר בתי מלון יוקרתיים נבנו, לצד הקמת מבני דיור גדולים.

האוכלוסייה הקבועה באתר היא קטנה, אולם בעת הקיץ מתאכסנים בו רבבות תיירים. הרצועה העיקרית של בתי המלון הצמודים לחוף נמתחת על פני מספר קילומטרים, על פני מפרץ רחב שבין נסבר וסבטי ולאס, עיירה קטנה.
בניית אתר הנופש החלה בתקופת השלטון הקומוניסטי, ב-1958, באזור בו מוקמו שתי בארות מים שסיפקו לנסבר מים בעת העתיקה ובימי הביניים.האקלים באזור הוא ים-תיכוני, מה שמסביר את הפופולריות של סאני ביץ' עוד לפני נפילת הקומוניזם. האקלים החמים יחסית היה אטרקטיבי לתושבי ברית המועצות, שרובם חיו באקלים יבשתי לח, אקלים קריר גם בקיץ. לאחר תקופה זו, בסוף שנות ה-90 של המאה ה-20 האתר נהיה פופולרי, מלבד למבקרים רוסיים ובולגריים, גם לנופשים גרמנים. ובתחילת המאה ה-21 לתיירים בריטים, אירים, סקנדינבים וסרבים, בזכות המחיר הנמוך של האתר ביחס לאתרי נופש אחרים על חופי הים התיכון. כמו כן, סאני ביץ' פופולרי בעיקר בקרב צעירים.
האטרקציות העיקריות של האתר הן חוף הים, משחקי המים וחיי הלילה של האזור, בנוסף לאתר ההיסטורי של נסבר השוכן בקרבת מקום. יתר על כן, קרוב לאתר יש שני פארקי מים. מספר אירועים, תכניות אופנה, תחרויות חוף ופסטיבלים, כדוגמת פסטיבל הפולקלור הבינלאומי, נערכים בסאני ביץ'.

תכלס, המקום מדהים. אווירהלא נורמלית. הגענו בישא העונה, והמוני תיירים מציפים את המקום. טיילת ארוכה עד אין קץ, משפחות, ילדים, צעירים וצעירות. מכל המינים והסוגים. פשוט אווירת חופש. מסעדות ללא סוף. בארים. מועדונים. אטרקציות לילדים. ורצועת חוף שנראה כאילו אינה נגמרת. משהו פשוט עובד פה טוב. עובד פה נכון. תכל,ס אין שום סיבה לנסוע לאילת לחופש. הכל זול פה, זמין ונוח. בירה – זול. אוכל – זול. אנשים – שמחים. וויב – מעולה. תכלס, אין סיבה לאילת.

חוף סאני ביץ', בורגס

חוף סאני ביץ', בורגס

אז מה עשינו פה ? תכלס כלום. לא טיול טיפוסי שלי.
מסיבה, אוכל, בריכה, ים, מסיבה, אוכל בריכה, ים…בעיקר כיף.

מסיבה בבורגס

מסיבה בבורגס

ביום השלישי, רציתי לנסוע לנסבר. נסבר היא עיר עתיקה לחופי הים השחור במחוז בורגס. בדצמבר 2010 התגוררו בעיר כ-13,347 תושבים. ב-1983 הוכרזה נסבר כאתר מורשת עולמית על ידי ארגון אונסק"ו בשל המספר הרב של המבנים ההיסטוריים והמבנים בעלי החשיבות שנשתמרו בעיר.

נסבר שוכנת לחופי הים השחור, כ-30 קילומטרים צפונית-מזרחית לעיר בורגס. העיר העתיקה שוכנת על אי באורך של 850 מטר וברוחב של כ-300 מטר לכל היותר, וזה מחובר אל היבשה באמצעות סוללה באורך של כ-350 מטר, שעליה כביש. במרכז הסוללה ניצבת טחנת רוח עשויה מעץ. על היבשה שוכנת העיר החדשה שצורתה כשל משולש שווה-צלעות, שכל אחת מצלעותיו באורך של כקילומטר, ושקודקודו מחובר אל הסוללה. העיר ההיסטורית החדשה תופסת את כל שטחו של האי עליו היא שוכנת, וסביב לה שלושה מעגנים קטנים. מעגן רביעי נמצא בעיר החדשה, והיא שוכנת על דיונות החול של החוף.
תכלס, מדובר בעיירת דייגים קטנה וציורית ומתויירת להחריד. אבל יפה ושונה מאוד מסאני ביץ'.

נסבר

נסבר

 

נסבר

נסבר

 

נסבר

נסבר

 

נסבר

נסבר

וזהו ! אחרי 3 לילות מעולים ומהולים באלכוהול, נאצלנו לחזור לארץ. מותשים, אך מרוצים !
מודה, בהתחלה קצת חששתי מסטיגמת בורגס, הישראליאדיה, האילת לעניים וכו' וכו'.. אבל הופתעתי. כל כך הופתעתי לטובה. וטוב שכך.

חוזרים לארץ

חוזרים לארץ


 


קצת תמונות

פיקאסה

פליקר
Burgas 

תגים: ,

השאר תגובה


© 2021 שמעון שובל (בניסטי). כל הזכויות שמורות.