אודות

שמעון בניסטי

גלויה ? מה קשור ?
גלויה או גלוית דואר היא פיסת נייר עבה או קרטון דק, מלבנית לרוב, המיועדת לכתיבת מסר ומשלוחו באמצעות הדואר ללא צורך במעטפה.
לרוב מופיעה תמונה יפה בצדה האחד של הגלויה ומקום לכתיבת מסר קצר בצדה השני. לעתים קרובות, גלויות נמכרות לא רק בסניפי דואר, אלא גם באתרי תיירות פופולריים עם תמונות נוף של האזור.
לעתים קרובות, משלוח הגלויה זול יותר ממשלוח המכתב, אם כי העלות בישראל זהה הן למכתבים והן לגלויות (1.55 ש"ח בתעריפים של תחילת 2008).
הגלויה הראשונה הונפקה ב-1869 באוסטרו-הונגריה.

ומה זה האתר הזה ? האתר הוא הגלויה שלי. אוסף של מחשבות, רעיונות ומליון הגיגים שעברו לי בראש עם השנים ועם הטיולים. חלקם ילדותיים, חלקם מצחיקים, חלקם חופרים, וחלקם ? חלקם אולי גם מעניינים. קצת…

הרעיון המקורי התחיל אי שנת בשנת 2005 בטיול הגדול הראשון שלי. טיול של אחרי הצבא כמו כולם…. דרום אמריקה !! חלום שהתגשם. במקום לשלוח מיילים, ועוד מיילים, ועוד תמונות, החלטתי להתחיל לכתוב לעצמי. למגירה וגם לאתר הבלוגים של נענע. שם, בדרום אמריקה, במעברי לילה הזויים, גם נולדה לה האהבה הגדולה שלי לטיולים. להליכות. למקומות חדשים. וכך, מפה לשם, התווספו עוד טיולים, עוד מדינות, עוד יעדים, עוד קוראים, ועוד המון המון תמונות. וככה, אחרי 7 שנים נולד לו אתר יומני המסע המרכז הזה.

התכנים לא נערכו מעולם, ומציגים אוסף של מחשבות והגיגים כפי שנשלחו לחברים ולמשפחתי במהלך הטיולים, ולכן כולם מלאי ציניות, ביקוריות, דעה אישית מוגזמת לעיתים, שגיאות כתיב שהסתננו בעת כתיבה על מקלדות באישון לילה ללא עברית, וגם לא מעט בדיחות פרטיות, חלקן מצחיקות יותר וחלקן פחות. תלוי כמובן את מי שואלים…
אז בזכות ובשל כך – סליחה מראש. אבל בכל זאת, שתהיה קריאה מהנה !!!

דבר אחד נוסף, חלק מהמפות באתר הן של גוגל מפות, חלק נלקחו מאתר גרינגו שתמיד עוזר בתכנון טיולים, וחלק מאתר מסע אחר, שגם הוא מקור ידע מעולה.

רוצים לכתוב, לשאול, להתייעץ ? לחצו כאן.

שמעון.


מפת יומני המסע


View מפה מרכזת in a larger map© 2021 שמעון שובל (בניסטי). כל הזכויות שמורות.